Успішні фахівці-масажисти – реалізація права на працю шляхом започаткування власної справи

Успішні фахівці-масажисти – реалізація права на працю шляхом започаткування власної справи
2 Листопада 2020
Друкувати цю новину

Працевлаштування осіб з інвалідністю і, зокрема, осіб з інвалідністю по зору, було й залишається достатньо складною проблемою. У часи СРСР це питання вирішували завдяки спеціально створеним підприємствам УТОС, пізніше – люди з глибокими порушеннями зору почали претендувати на більш широке коло професій і посад.

Але в усі часи професія масажиста для осіб з інвалідністю по зору була тією можливістю самореалізації, яка дозволяла як працевлаштуватися, так і заробити певні кошти.

Сучасний стан ринку праці висуває достатньо високі вимоги до фахівців, які бажають обійняти посаду масажиста: вже недостатньо просто мати профільний диплом, необхідно постійно навчатися новому, вдосконалювати свою майстерність, бути в певному сенсі творцем у цій професії.

Минулорічний чемпіонат з масажу, який проходив на базі Сумського державного педагогічного університету ім. А. С. Макаренка, підтвердив певне відставання незрячих масажистів саме у новітніх техніках та творчому підході до роботи. Саме через це громадська спілка “Всеукраїнська ліга організацій осіб з інвалідністю по зору “Сучасний погляд”(член НАІУ) розробила та запропонувала на конкурс проєкт “Серія online-семінарів «Успішні фахівці-масажисти, реалізація права на працю шляхом започаткування власної справи».

Крім того, додатковим стимулом для реалізації цього проекту стало впровадження другого етапу медичної реформи, результатом якого виявилося масове скорочення як масажистів з глибокими порушеннями зору так і тих структурних підрозділів, в яких вони працювали. Цю проблему ми також намагаємось вирішити, в тому числі – у співпраці з Уповноваженим Президента України у справах осіб з інвалідністю Валерієм Сушкевичем. Однак, боротьба у чиновницьких кабінетах може бути достатньо тривалою, а проблему можна й потрібно вирішувати усіма можливими шляхами.

Саме через це ГС “Сучасний погляд” в рамках реалізації зазначеного проєкту пропонує незрячим масажистам з усіх регіонів України 3 основні секції:

– серія онлайн-семінарів з опанування новітніми техніками масажу від провідних фахівців у цій галузі;

– можливість взяти участь у чемпіонаті з масажу, де в безкомпромісній боротьбі є можна довести свою професійну майстерність та отримати за це хороші призи;

– цикл онлайн-семінарів щодо започаткування власної справи, реєстрацію в якості фізичної особи-підприємця для отримання можливості легальної професійної самореалізації.

Партнерами у реалізації даного проекту виступають Навчально-науковий інститут фізичної культури Сумського державного педагогічного університету ім. А.С. Макаренка та Харківський міський центр зайнятості, в якому працює спеціально обладнаний єдиний в Україні інклюзивний коворкінг.

Проєкт реалізується за рахунок коштів державного бюджету в рамках конкурсу, який проводиться Фондом соціального захисту осіб з інвалідністю України.

І от 31 жовтня 2020 року в онлайн-режимі відбулася фінальна частина чемпіонату з масажу, в якому взяли участь близько 40 учасників з інвалідністю з різних регіонів України. На суд журі були представлені відеороботи, які оцінювалися за цілою низкою критеріїв – від суто технічних аспектів масажу до зовнішнього вигляду та артистизму. В результаті безкомпромісної боротьби перше місце посіла Бурдейна Наталія з результатом 411 балів, друге – Яругіна Наталя (408 балів), третє – Кудибін Микола (397 балів).

Переможці найближчим часом отримають свої призи, а проект триватиме й надалі і на його учасників ще чекають онлайн-семінари з основ підприємництва.

 

ГС «Сучасний погляд»

  Категорія: