Національна паралімпійська збірна команда з плавання яскраво виступила на чемпіонаті Європи з плавання, що з 13 по 19 серпня проходив в м. Дублін, Ірландія. Нашій команді вдалось показати справжній український результат: 106 високих нагород, серед яких 33 золоті, 44 срібні та 29 бронзових медалей та перше місце (вже другий раз поспіль)в Європі!
У змаганнях взяли участь близько 500 спортсменів з 40 країн світу. Другою у медальному заліку стала команда Італії, яка виборола 72 медалі, з яких 28 золотих, 23 срібних та 21 бронзових. Третє місце посіла команда Великобританії – 55 нагород, 20 золотих, 18 срібних та 17 бронзових. 28 країн Європи вибороли медалі цього чемпіонату.
Від команди України виступило 48 спортсменів з 13 областей України: Донецька, Одеська, Харківська, Херсонська, Запорізька, Дніпропетровська, Кіровоградська, Миколаївська, Львівська, Полтавська, Рівненська, Київська та м.Київ. Це найбільше за всю історію участі в чемпіонатах Європи з паралімпійського плавання представництво українських спортсменів.
У складі команди – 33 чоловіки та 15 жінок:
Команда досить молода: середній вік національної збірної команди України з плавання 25 років. Найстарший спортсмен Головко Олександр 46 років, наймолодші спортсмени по 14 років, 2003 року народження – представники Харківського регіону, тотально незрячий спортсмен Сербін Михайло та спортсменка у візку з Миколаївської області Гонтарь Анна.
(До речі, Гонтарь Анна виборола 1 золоту, 1 срібну та 2 бронзові медалі, Сербін Михайло виборов 3 місце на дистанції 400 м вільним стилем з результатом 5:17.86, а також у його здобутку ще два четвертих та два п’ятих місця.) .
36 спортсменів з 48 повертаються в Україну з високими нагородами, 19 з них – зі званням чемпіонів Європи. У команді – 9 мультимедалістів з кількома золотими нагородами.
Найвдаліше від команди України виступила Єлизавета Мерешко (у цілому та серед жінок), вона виборола 5 золотих та 3 срібні нагороди (1 золота та 1 срібна медалі з яких – у естафеті), серед чоловіків найкращим став Денисенко Ярослав – у його доробку 5 золотих та 2 срібні нагороди (1 золота медаль з яких – у естафеті).
Мультимедалісти України:
Досить вдало виступили і дебютанти: 6 із 9-ти дебютантів повертаються в Україну з високими нагородами – Гонтарь Анна, Остапченко Денис, Трусов Андрій, Гаращенко Кирило, Сербін Михайло та Крайник Василь, котрим вдалось вибороти високі нагороди чемпіонату Європи.
Найкраще серед дебютантів виступили Крайник Василь, який виборов 1 золоту та 3 бронзові нагороди, представляючи (вперше) спортсменів з порушеннями розумового та фізичного розвитку, а також і Гаращенко Кирило – 1 золота та 5 срібних медалей, і Гонтарь Анна – 1 золота, 1 срібна та 2 бронзові нагороди. До речі, своєрідною цікавинкою цього чемпіонату Європи стало те, що уперше включено спортсменів з порушеннями розумового та фізичного розвитку (порушення інтелекту).
Цей чемпіонат Європи був досить щедрим на рекорди: усього представниками 40 країн було побито 22 рекорди світу та 31 – Європи. Серед них яскравою рекордною сторінкою стала Україна: 6 рекордів світу (2 з них – у естафетах) та 8 рекордів Європи.
Рекорди встановлювали:
А також цей чемпіонат був щедрим і на 2 (!!!) українські подіуми: Федина Олексій (золото), Веракса Максим (срібло) та Чуфаров Данило (бронза) – 100 м брасом (клас S12), Ілля Яременко (золото), Олексій Денисенко (срібло), Максим Веракса (бронза) – 50 м вільним стилем клас S12.
Під час проведення чемпіонату Європи з плавання було проведено міжнародну медичну класифікацію 32 українським спортсменам (нова або перекласифікація). Решта спортсменів з інвалідністю пройшли міжнародну медичну класифікацію під час проведення міжнародних турнірів протягом цього року з самого його початку.
До речі, саме на цьому чемпіонаті було переглянуто класи спортсменів та відбулось об’єднання деяких класів (найважчого з менш важким, що не могло не відобразитись на результаті). Так, найважче серед українських спортсменів видалось Колю Антону – його найважчий клас було об’єднано, але попри все він зміг вибороти бронзову нагороду.
Хочеться зазначити, що цей чемпіонат мав велику кількість важких класів та високий конкурентний рівень, особливо у класі SD та високу насиченість класу S12. До речі, Україну в цьому класі представило 6 спортсменів, і тут не обійшлось без напруженої конкурентної боротьби і серед українських спортсменів: так, наприклад, в одному із запливів Денис Дубров виграв у Максима Крипака 0,5 сотих секунди (!).
А ще – вперше за всю історію участі в чемпіонаті Європи українські спортсмени відчули таку потужну підтримку української діаспори. Усі були приємно здивовані – адже ірландська українська діаспора підтримувала команду щодня – від прильоту до прощання з чемпіонатом Європи.
Особисті результати спортсменів
Миколаївська
200м. в.ст.
7м.
Ільїна Т.А.
50м. в.ст.
100 в.ст.
3м.
2м.
50м. батерфляй
100м. брас
100м. на спині
100м. в.ст.
4х100 в.ст. естафета
1м.
200м. комплекс
100м. батерфляй
5м.
4х50 комплекс естафета
400 м. в.ст.
400м. в.ст.
8м.
4м.
Воробйова Л.А.
100м. в. ст.
50м. на спині
4х50 в.ст. естафета
6м.
50м. брас
150м. комплекс
9м.
10м.
50м. на спине
12м.
Львівська
Національний Комітет спорту інвалідів України