Акцент тут роблять на навичках, необхідних у побуті: дрібний ремонт електричних виробів, сантехніки, столярна робота
У Дніпрі відкрилася майстерня для чоловіків з інвалідністю. Там опановують навички роботи з деревом, металом, побутовими електроінструментами і сантехнікою хлопці від 14 років.
17-річний Вадим має проблеми з гормоном росту, на вигляд юнак – значно молодший свого віку. Він вчиться працювати зі столярними інструментами. Раніше Вадиму до рук їх не давали, бо не хотіли витрачати час на людину з інвалідністю, скаржиться мати.
“Все класно. Тільки потрібно чекати своєї черги і повільніше трошки все робити, щоб виходило. Я зробив поличку хорошу. А ще – дощечку маленьку”, – ділиться хлопець.
Мати Вадима Марина каже, що не всі хочуть працювати з дітьми, які мають вади.
“У нього інвалідність. Якщо він буде тягнутися – він буде розвиватися. І природно, йому потрібен колектив, щоб він спілкувався в ньому, здобував навички якісь”, – пояснює жінка.
Восьмикласник Ростислав – хворий на ДЦП. Столярні інструменти він уперше взяв до рук місяць тому. З деякими вже навчився працювати. Мати хлопця Ірина щаслива, що її син нарешті відірвався від комп’ютера.
“Йому справді цікаво. Не тільки в комп’ютер, а і ще щось зробити руками. В нас уже є дощечка. Вчора ми забрали вішак додому. Зараз робимо кухонну дошку. Це чудово. Чесно кажучи, дуже чудово”, – тішиться жінка.
“Ми це робимо, щоб людина, яка має вдома якусь дощечку, якийсь виріб — могла із гордістю сказати: “Це я зробив сам!” – пояснив викладач майстерні Андрій Мельник.
У майстерні здобувають корисні навички зо два десятки хлопців і чоловіків. Організували її благодійники, щоб залучити учнів до праці і до роботи в команді.
“Це не тільки отримання навичок, це і психологічний аспект. Вони вчаться працювати в команді, вони знаходять собі друзів, вони вчаться співпраці”, – пояснює представниця Благодійного фонду “Карітас Донецьк” Ірина Кузема.
Акцент тут роблять на навичках, необхідних у побуті. Це дрібний ремонт електричних виробів, сантехніки, столярна робота.
“Від нас не вийдуть супер-професіонали столярної чи слюсарної справи. Ми тільки даємо людині спробувати свої сили в роботі з деревом, металом, гіпсокартоном. І сантехніка — замінити прокладку в крані, встановити сам кран. Тобто як це все робиться на побутовому елементарному рівні”, – каже викладач майстерні Андрій Мельник.
Охочих навчитися необхідних побутових ремесел прийматимуть без обмежень і безстроково. Навчатися тут можна безплатно.
Аліна Елевтерова, Андрій Ковбаса
5 канал